В основі принципу електронної торгівельної біржі лежить прозорість та публічність угоди, а також об’єктивне ставлення до учасників. Завдяки цим характеристикам процес закупівлі спрощується і набуває зручності. Такий вид реалізації продукції та послуг, захищає від ризику зіткнення з корупційними схемами.
На таких аукціонах покупцям відкривається можливість придбати нескінченний асортимент товару з усіх куточків світу, а продавці отримують вітрину для реалізації будь-якої продукції. Також на електронних майданчиках мають змогу працювати роздрібні торговці, що реалізують залишки товарів аукціону.
Принцип роботи електронних торгів
Цей процес має схожість з величезним торгівельним ринком у дистанційному форматі. Онлайн торги, в теорії, проводять так само як і на звичайному аукціоні. Схожість полягає у постійному зборі інформації, в процесі так само беруть участь потенційні клієнти та продавці, і після завершення аукціону переможець оплачує свою ставку. Ці характеристики поєднують електронний та звичайний аукціон, а більш детально ознайомитися з цим ви можете, перейшовши за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-electric-power/ . Головною ж їх відмінністю є зниження ціни на лот, а не її зростання.
Для того щоб прийняти участь, треба пройти реєстрацію на сайті.. Це необхідно, для того щоб стежити за ставками, створювати базу даних відгуків клієнтів та продавців, а також відстежувати товар, який вас цікавить. Після створення вашого облікового запису, ви можете розміщувати публікації, а постачальники в онлайн режимі пропонують ціни і залишають їх під лотом. Учасники можуть подавати заявку на продукцію декілька разів. Учасник вказує час проведення торгів, заздалегідь повідомивши про це за допомогою електронної пошти. Переможцем вважається той учасник, що запропонував ціну на послугу або продукцію нижчу за інших. Обов’язкове укладення договору між переможцем торгів та замовником є головною умовою електронного аукціону.
Для того щоб участь в торгах була законною, неодмінно потрібен електронний підпис (ЕП). Це є аналогом вашого особистого підпису, тільки в електронній формі. Він підтверджує вашу особу, має юридичну силу та надає цілісності електронній документації. ЕП складається із певної символіки, яка генерується завдяки криптографічному програмному забезпеченню. На електронній біржі цей вид підпису надає гарантію в тому, що учасник обов’язково матиме співпрацю з постачальником або замовником. Основною дією ЕП є підтвердження укладання договору юридично з виконанням усіх пунктів.
Важливо, що проведення електронних торгів здійснюється на офіційних онлайн майданчиках. Уся інформація, що публікується на сайті, синхронізується з системою акредитації. Всі користувачі мають постійний доступ до інформації з результатами завершених торгів і тих що ще діють.